Temperatura

Blog przedstawiający ciekawostki związane z internetem

Masaż leczniczy, zalety

brak komentarzy

Złamania u dzieci to bardzo poważne wydarzenia. Choć mówi się powszechnie, że młody organizm poradzi sobie doskonale z taką sytuacją i kości szybko się zrosną, to natomiast w rzeczywistości nie wszystko jest takie czarno-białe. Otóż jeżeli już rehabilitacja małego pacjenta nie zostanie przeprowadzona w odpowiedni sposób, może to spowodować trwałe dylematy w układzie kostnym.

Warto wspomnieć, że nie wszystko jest takie pewne na 1-szy rzut oka. Teoretycznie kości mogą zrosnąć się świetnie albo nie dobrze i w tym drugim przypadku będzie trzeba wytworzyć ponowny zabieg, po czym ponownie usztywnić złamaną kończynę. Niemniej jednak natomiast leczenie po złamaniach zna również stany pośrednie, gdzie teoretycznie wszystko przebiegło prawidłowo, ale po latach okazuje się że miejsce dawnego złamania zaczyna odzywać się znowu. Pojawia się silny ból, kończyna blokuje się, nie można zyskać całkowitej ruchomości. Młody człowiek po kilku latach znów ląduje w szpitalu gdzie okazuje się, że nie tylko kość jest źle zrośnięta, ale też pojawił się już inne poważniejsze powikłania.

Aby tego uniknąć konieczne jest wdrożenie tam gdzie mieszkamy np. w Gdańsku Siedlce lub Stogi lub w Gdyni Leszczynki,Orłowo lub też w Sopocie Zajęcze Wzgórze, dobrej fizykoterapi po wyjściu ze szpitala.
Jest to kluczowe dla zdrowia dziecka, ponieważ w sytuacji złego zrośnięcia się kości, czyli w przypadku jak opisaliśmy powyżej, wraz z rozwojem organizmu i ciągłym wzrostem pojawią się powikłania, które mogą negatywnie wpłynąć na cały układ kostny. Bardzo dobry kinezyterapeuta doskonale zdaje sobie z tego sprawę, istotne jest więc abyśmy i my jako rodzice byli świadomi tej sytuacji i wysłali naszą pociechę na odpowiednią rehabilitację po przebytym złamaniu. Kinezyterapeuta dziecięcy jest osobą, która nie tylko i wyłącznie idealnie potrafi zająć się młodym człowiekiem, niemniej jednak także poprowadzić zajęcia i ćwiczenia w sposób niezwykle ciekawy. Jest to najistotniejsze, ponieważ jak wiemy dzieci nie doceniają robić czegoś, co wymaga od nich sporo wysiłku a nie przynosi natychmiastowych efektów bądź nie daje radości. Dlatego również zadbajmy o to by zapisać dziecko do owej osoby, która ma dobrą opinię i wiele lat doświadczenia w pracy.

Źródło: skyfon-varna.eu/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2061701

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.