Temperatura

Blog przedstawiający ciekawostki związane z internetem

Przeciwdziałanie kontuzjom

brak komentarzy

Złamania mogą się przydarzyć każdemu z nas. Z pewnością takie przeżycia nie są dla na miłe, ale rzeczywistość powoduje że bardzo często niedużo możemy na to poradzić. Szczególnie w dzieciństwie zabawy mogą nas doprowadzić do rozmaitych problemów z układem kostnym i stawowym, ze złamaniami włącznie.

Po złamaniu przychodzi dla nas nieprzyjemny czas kiedy musimy leżeć w szpitalu. Jednak na tym nie koniec problemów. Bardzo często niezbędna jest rehabilitacja, ponieważ mięśnie stają się słabe i zwiotczałe w czasie braku ruchu, gdy kończyna jest usztywniona. Jeżeli mamy problem z nogą, najprawdopodobniej będziemy mieli problem aby na sam początek chodzić o własnych siłach. Leczenie po złamaniach nie powinno się niestety do najprzyjemniejszych, ale tak to już w życiu jest. Dlatego warto głównie przestrzegać nasze pociechy przed zbyt odważną zabawą, tak by traktowały na siebie i nie popełniły tego samego błędu co my w swoim dzieciństwie, bądź ich koledzy. Pamiętać trzeba także o tym, żeby przenigdy nie ryzykować prób powrotu do pełnego funkcjonowania tak po prostu.

Gdy rozpoczynamy rehabilitację z małym pacjentem, warto zdać sobie sprawę z tego, iż zasadniczym jest fakt wybrania dobrego rehabilitanta. Osoba która nie będzie przykładać się do swojej pracy może spowodować, że u dziecka wystąpią dodatkowe powikłania po złamaniu, a tego chciałbym wszakże uniknąć. Świetny terapeuta rehabilitacyjny będzie wiedział co robić, by nasza pociecha jak najszybciej wróciła do pełni funkcjonowania, a przy tym aby nie powstały dodatkowe kłopoty. Warto zdawać sobie sprawę że od tego jak świetnie przeprowadzona będzie rehabilitacja po złamaniu zależy to, czy w późniejszym czasie nie rozwiną się dodatkowe dylematy kostno-stawowe, jak na przykład dyskopatia. Tu powinno się zwrócić baczną uwagę na to, aby dziecko nie tylko posłać do dobrego rehabilitanta, ale także ażeby wskazane przez niego ćwiczenia wykonywało solennie w domu. Znacznie znacząco przyśpieszy to proces powrotu do pełni funkcjonowania i zmniejszy okres gdy dziecko będzie cierpieć. Ważne jest również okazanie zrozumienia i wsparcia dla naszej małej pociechy.

Dodatkowe informacje: maris-manteuffel.com/index.php/en/component/k2/itemlist/user/286764

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.